Jak myśli człowiek…?

Jak myśli człowiek...?

Czy myślimy samodzielnie? Nie!

Ale dlaczego przecież nasze myśli powstają w naszej głowie i to my o nich decydujemy.

Wszystko się zgadza, możemy zapanować nad tym procesem pod warunkiem jednak, że mamy świadomość w jaki sposób powstają nasze myśli.

Odbieramy świat za pomocą naszych zmysłów: wzroku, słuchu, zapachu, smaku, dotyku.

Wszystko to, co odbierzemy naszymi zmysłami zapisuje się w naszym umyśle jak na twardym dysku komputera. Oczywiście wszystkie dane filtrujemy poprzez swoje doświadczenia i przekonania, dlatego zapisane dane nie są obiektywne.

Różowa krowa! Czy właśnie w tej chwili nie zobaczyłeś różowej krowy? Twój umysł dostał polecenie wiec wyszukał „katalog” gdzie znajdują się krowy oraz katalog kolorów i wybrał różowy. W taki sposób mogłeś zobaczyć w swoich myślach różową krowę.

Ale przecież różowa krowa nie istnieje w prawdziwym świecie to, dlaczego mogłeś ją zobaczyć?

Ponieważ to ja Ci to zasugerowałem. Twój umysł dostał polecenie, które zrealizował żebyś mógł zobaczyć różową krowę.

W taki właśnie sposób działa mechanizm w jaki myślimy.

Skoro ja w tak prosty sposób mogłem wpłynąć na twoje myśli to w jaki sposób twoje otoczenie wpływa na ciebie każdego dnia? Otóż wszystko co nasz otacza wpływa na nasze myślenie i postrzeganie świata. Czy pamiętasz sytuację, w której byłeś w nienajlepszym humorze i dla poprawy nastroju obejrzałeś dobrą komedie? Po obejrzeniu filmu twój nastrój się poprawił i poczułeś się zdecydowanie lepiej. Dlaczego tak się stało? Przecież w twoim otoczeniu nic się nie zmieniło.

Zmieniły się twoje myśli.

Myślałeś o tych  wszystkich śmiesznych sytuacjach, które zobaczyłeś w filmie. Te wszystkie śmieszne myśli wpłynęły na twoje uczucia. W tym przypadku to co zobaczyłeś, usłyszałeś wpłynęło pozytywnie na twoje odczucia. A co się dzieje, kiedy widzisz lub słuchasz czegoś negatywnego? Mechanizm jest identyczny twoje odczucia zmieniają się negatywnie i zaczynasz mieć negatywne myśli.

Dlatego bardzo ważna jest świadomość, że całe nasze otoczenie wpływa na nasze myślenie.

Pewnie znasz powiedzenie z kim przestajesz taki się stajesz. Jeśli w twoim otoczeniu masz osoby, które ciągle narzekają pewnie jesteś lub staniesz się narzekaczem. Jeśli jesteś osoba pozytywną pewnie wokół ciebie znajdują się osoby pozytywne.

Rozejrzyj się zatem uważnie wokół siebie … I wyciągnij wnioski.